A Resistar™ számos olyan természetes alkotóelemet tartalmaz, melyről az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) hivatalosan deklarálta, hogy alkalmazásuk “hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez”.

Szinergista antioxidánsok

és az immunrendszer normál működését támogató természetes anyagok

Tudjon meg többet! >

Legyen egy testőre!

A Resistar™ mindenkinek javasolt, aki szeretné támogatni immunrendszere normál működését.

Tudjon meg többet! >


IMMUNREDSZER

Tervezett
szinergizmus

A Resistar™ egy tudományos alapon összeállított készítmény, melynél az összetevők egymást kiegészítve járulnak hozzá a szervezet immunrendszerének normál működéséhez.

Klinikus orvosi
szemüvegen át
terveztük

a folyamatos és biztonságos alkalmazhatóságért.

Tudjon meg többet a Reisitar™ adagolásáról! >

Tervezett szinergizmus

A Resistar™ egy tudományos alapon összeállított készítmény, melynél az összetevők egymást kiegészítve járulnak hozzá a szervezet immunrendszerének normál működéséhez.

Tudjon meg többet!>

Klinikus orvosi szemüvegen át terveztük

a folyamatos és biztonságos alkalmazhatóságért.

Tudjon meg többet! >

Összetevők

a továbbiakban részletes információkat
olvashat a Fluxus Prostatae összetevőiről

oleuropein
Az olajfa levél 98 értékes összetevőt tartalmaz.

A mediterráneumban ősidőktől fogva fogyasztják az olajfa termését és annak olaját étkezési és kozmetikai célból. Hamar rájöttek az ott élő népek, hogy az oliva nem csak finom, de egészséges is. Amikor a tudomány górcső alá helyezte az oliva olaját és a leveléből nyert kivonatot, megdöbbentően sok hasznos vegyületet sikerült izolálni belőle. Bebizonyították, hogy az olajfalevél kb. százféle értékes összetevőt tartalmaz, nagy mennyiségben fordulnak benne elő telítetlen zsírsavak, fontos polifenol, szkvalén, ß-karotin és E-vitamin forrás. Különösen gazdag antioxidáns hatású polifenolokban, melyek közül a legismertebb és az egyik leghatékonyabb az oleuropein. Az oleuropein igen keserű ízű polifenol, erős antioxidáns. Gyulladáscsökkentő, vírusellenes és immun-moduláns tulajdonságai jelenleg intenzív kutatások tárgyát képezi. Az olajfalevél-kivonat 4x erősebb antioxidáns, mint a C-vitamin.
(Whale KW, et al., Olive oil and modulation of cell signaling in disease prevention, Lipids 2004 Dec;39 (12):123-31).

Mindezeknek köszönhetően az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA), 1696-os számon hivatalosan deklarálta az oliva polifenolok antioxidáns hatására vonatkozó egészségügyi állítást is.

GANODERMA
Kelet-ázsiában gyógyító hatású szerként alkalmazzák

Kína és a Távol-Kelet legendás gombája a pecsétviaszgomba, a Ganoderma lucidum. Kínában a gombát közel 2000 év óta ismerik és a gyógyhatásáért hasznosítják. A kínai hagyományos népi gyógyászati felhasználásáról számos, tudományosan is alátámasztott ismertetést olvashatunk. Az utóbbi évtizedekben a pecsétviaszgomba újra a figyelem, és a kutatás középpontjába került.

A gyógyászati használhatóságát a beltartalmi vizsgálatok is igazolták, hiszen a gomba több mint 150 triterpént, és több mint 50 poliszacharidot tartalmaz- Lelley, 1991. Kínában az egészségbiztosítási rendszer gyógyítóspektrumának egyik fontos eleme, az USA-ban pedig az egyébként igen szigorú FDA (amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyeztetési Hivatal) a pecsétviaszgomba felhasználását engedélyezte, és felvette a forgalomba hozható étrend-kiegészítők listájára.

A biológia hatásért felelős anyagok megismerése csak a múlt század 60-as éveiben kezdődött meg, azonban azóta is gyorsuló ütemben folyik. A biológiailag aktív anyagok kimutatására irányuló igen nagyszámú tudományos munka alapján a gomba, illetve a gomba spórája számos leírható hatóanyagcsoportot tartalmaz: poliszacharidokat, nukleotidokat, aminosavakat, fehérjéket, illetve terpenoidokat - Hobbs, 1995. A gomba egyik legnagyobb értéke, mint a leírtakból már érzékelhető az immunrendszerre gyakorolt hatása, mely közvetve, vagy közvetlenül az egész szervezetre befolyással lehet. Mindezeknek köszönhetően az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA), 3764-es számon felvette és jelenleg on-hold státuszban tartja a gomba immunrendszerre gyakorolt hatására vonatkozó egészségügyi állítást is.

béta-glükánok
Forrásuk a közönséges sörélesztő
(Saccharomyces cervicisae)

A béta-glükán a baktériumok, növények és gombák sejtfalának glükóz polimerekből felépülő poliszacharoidjai. A béta-glükánok korábban természetes módon megtalálhatóak voltak táplálékainkban, és biztosították az immunrendszer folyamatos és természetes stimulációját. A hiper-higiénikus élelmiszerláncok és a gombaölőszerek fokozatos elterjedésével ezek a természetes immunstimulánsok már nem kerülnek be a szervezetünkbe. Ezzel párhuzamosan több olyan hatás ér bennünket, amely csökkenti az immunfunkciókat. Ilyenek a környezeti mérgek, nehézfémek, imunszuppresszív gyógyszerek, és a folyamatos stressz, a szimpatikus idegrendszer túlstimulált állapota.

Az 1-3, 1-6 szénatomokon elágazásokat tartalmazó molekulák legáltalánosabb forrása az élesztőgomba (Saccharomyces cerevisiae), melyekből speciális eljárással sikerül kinyerni olyan minőségben, hogy az megtartsa kedvező élettani hatásait. A ’70-es ’80-as években intenzív kutatás indult, hogy kiderítsék milyen hatásmechanizmussal magyarázhatók az immunrendszer szabályozásában észlelt hatásai. Ezen vizsgálatok eredményeként tudjuk, hogy az élesztő-béta-glükánokat (1,3/1,6 béta-glükán) a vékonybél Peyer-plakkjain keresztül szívódnak fel, ezt követően a makrofágok (egy fehérvérsejt típus) bekebelezik és feldolgozzák, aminek következtében megnőhet a immunredszer sejtes elemeinek aktivációs szintje.

huminsavak

A huminsavak a növények évezredes bomlási folyamatai révén, úgynevezett humifikáldódás során keletkeznek. A huminsavak kb. 70-féle ásványi anyagot tartalmaznak (ezek közül az egyik legfontosabb a vas), mellyel komplexeket képesek alkotni. Ezeket a komplexeket humin-kolloidoknak nevezik, és az a különlegességük, hogy az így megkötött mikroelemek szerves makromolekuláknak tekinthetők. Az ilyen módon létrejött organikus formában lévő ásványianyagok és mikroelemek sokkal könnyebben hasznosulnak a szervezetben, és látják el sokrétű funkciójukat.

Másik nagy előnyük a huminsavaknak, hogy a szervezetbe bekerült toxikus nehézfémeket (kadmium, kobalt, ólom) képesek megkötni kelát-képző tulajdonságuk révén. Ezek miatt tartják a fulvonsavakat gyógyhatású termékek vagy élelmiszerek hasznos összetevőinek. 1

1 Noemí Cárdenas Rodríguez et al., Antioxidant activity of fulvic acid: A living matter-derived bioactive compound Food, Agriculture and Environment 2011, Vol. 9, Issue 3&4, pages 123-127.)

KURKUMIN

A Curcuma longa egy indiai fűszernövény, melynek gyökértörzsét ledarálva kapjuk az indiai ételek sárga színét adó fűszert, a kurkumát. India sáfrányának, vagy a szegények sáfrányának is nevezett ételízesítőt régóta alkalmazzák az ayurvédikus gyógyászatban gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt. Maga a fűszerkivonat egy keverék, összetevői között megtalálható a három kurkuminoid (kurkumin: 77%, demetoxikurkumin: 18%, biszdemetoxikurkumin: 5%), illóolajok, fehérjék, cukrok, valamint gyanták. A kurkumin a keverék elsődleges hatóanyaga. A hagyományos indiai gyógyászatban évezredek óta alkalmazott kurkuminra a modern orvoslásban is felfigyeltek, mint lehetséges gyógyszerhatóanyagra. A kurkumin széles spektrumú alkalmazhatóságának oka, hogy számos gyulladási folyamatban részt vevő molekuláris célponttal képes kölcsönhatásba lépni. Mindezen adatok alapján, az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA), 2030-as számon felvette és jelenleg on-hold státuszban tartja a kurkumin gyulladáscsökkentő, antioxidáns hatására vonatkozó egészségügyi állítást. EFSA 2030

inulin
frukto-oligoszacharidok

A frukto-oligoszacharidok fruktóz monomerből felépülő oligoszacharidok, melyek a természetben legnagyobb mennyiségben polimerként, inulin formájában vannak jelen. Az inulin a növényvilág egyik elterjedt poliszacharidja. Az inulin az emberi emésztőtraktusban nem abszorbeálódik, valamint a megfelelő inulináz enzim hiánya miatt nem is bomlik le. Ezáltal az emberi táplálkozásban ballasztanyagként szerepel, azonban a vastagbélben található baktériumok kepések az inulint bontani.

A frukto-oligoszacharidok a vastagbél szakaszát elérve az ott jelen lévő bifidogén baktériumoknak szénforrásként, tápanyagként szolgálnak, amelyet laktáttá, rövid szénláncú zsírsavakká (acetát, propionát, butirát) és gázzá alakítanak, hasonlóan más diétás rostokhoz.1 Az elmúlt években számos kutatást folytattak az inulin és a frukto-oligoszacharidok táplálkozás-élettani hatásainak feltérképezésére, pontos megismerésére. 2, 3

1 Bornet és mtsai., 2002
2 Halmos, T., Suba, I. [Physiological patterns of intestinal microbiota. The role of dysbacteriosis in obesity, insulin resistance, diabetes and metabolic syndrome]. Orv. Hetil., 2016, 157(1), 13–22.
3 Rao, 2001; Roberfroid, 2000, 2002; Biedrzycka és Bielecka, 2004;

C-vitamin (L-aszkorbinsav)

Nevét a hiányában kialakuló skorbut betegeség megszüntetéséről kapta. Talán a legismertebb magyar tudományos felfedezések egyike a C-vitamin, mely közismerten hozzájárul a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokhoz, az immunrendszer normál működéséhez, és a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, melyet azzal is támogat, hogy segíti az E- vitamin redukált formájának regenerálódását. A C-vitamin továbbá hozzájárul a normál kollagénképződéshez, és ezen keresztül az erek, a bőr, a csontozat, a porcok, a fogak és fogíny normál állapotának működésének fenntartásához. A C-vitamin fokozza a vas felszívódását, hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez, a normál pszichológiai funkció fenntartásához és a fáradtság csökkentéséhez. EFSA

d-vitamin
2000 nemzetközi egység

Elmer McCollum amerikai biokémikusnak köszönhetjük a D-vitamint fedezését. Kutatási területe az étkezés egészségre gyakorolt hatása volt. Kutatásai eredményeként már az 1920-as évek óta ismert a D-vitamin csonthatása. Ugyanakkor az utóbbi években igazolódott, hogy szerepe a szervezetben jóval összetettebb. Az aktivált D-vitamin valójában szteroidhormon, amelynek receptora szinte minden sejttípusban kimutatható és több mint 200 gén átíródásának szabályozásában van igazolt szerepe.

Meglepő, de a D-vitaminhiány az egyik leggyakoribb hiányállapot a fejlett világban. Egyre több adat szól amellett, hogy a lakosság körében igen nagy arányban (+54%) fordul elő osteomalaciát még nem okozó relatív D-hipovitaminózis. 1,2 A hormonhiány meglepő módon nemcsak az ápolt idősek, hanem az átlag populáció körében is széles körben jelen van világszerte és hazánkban egyaránt. 3

A D-vitamin szintje az életkorral csökken, és ez a csökkenés inverz kapcsolatban áll a csont ásványi anyag tartalmával és a csont reszorpció mértékével. 4 Amennyiben ez kialakul, csökken a kalcium felszívódása, gyorsul a csontátépülés sebessége, csontvesztés alakul ki. Egyre több vizsgálat bizonyítja a D-vitamin-pótlás és kezelés vázrendszeren kívüli előnyös hatását is. Így ma már igazolást nyert, hogy hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez és szerepet játszik a sejtosztódásban is. EFSA

1 Chapuy MC, Preziosi P, Maamer M, et al: Prevalence of vitamin D insufficiency in an adult normal population. Osteoporosis Int 1997; 7:439-443.
2 Gloth FM, Gundberg CM, Hollis BW, et al: The prevalence of vitamin D deficiency in a cohort of homebound elderly subject compared to a normative matched population in the United States. JAMA, 1995; 274:1683-1686.
3 Fischer M, Lakatos P. A D-vitamin ellátottság vizsgálata 65 év feletti idősek körében. Ca és Csont 2000; 3:22-24.
4 Orwoll ES, Meier DE. Alteration in calcium, vitamin D, and parathyreoid hormone physiology in normal men with aging: relationship to the development of senile osteopenia. J Clin Endocrinol 1986; 63:1262-1269.


Szelén:
Számos enzim alkotórésze, ezek közül talán a legfontosabb a glutation-peroxidáz, melynek következtében igen jelentős antioxidáns tulajdonsággal rendelkezik. Ezáltal járul hozzá a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. A szelén sok más igazolt hatása mellett hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez is. EFSA


Cink:
Egyértelmű bizonyítást nyert, hogy a cink azon kívül, hogy hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez és a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, fontos szerepet játszik a sejtek osztódásában a fehérjék szintézisében és hozzájárul a normál szellemi működés fenntartásához is. EFSA


B-vitamin komplex:
A Resistar™ teljesértékű B-vitamin komplexet tartalmaz! A B-vitamin komplex többféle B-vitaminból álló csoport, amelyek mindegyik eleme fontos a szervezet megfelelő működése szempontjából.


E-vitamin (tokoferol):
A tokoferol könnyen oxidálódó vegyület, ebből következően antioxidáns hatást képes kifejteni, így megakadályozza a többszörösen telítetlen zsírsavak oxidációját. Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság is elismerte, hogy az E-vitamin hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. EFSA

A Resistar™ a SynergoLAB bejegyzett védjegye.
Copyright © 2023 SynergoLAB Inc. Minden jog fenntartva.

SynergoLAB